Круглий стіл на тему: «Правове становище внутрішньо переміщених осіб»

14 лютого 2018 року на базі Київського національного лінгвістичного університету було проведено круглий стіл на тему: «Правове становище внутрішньо переміщених осіб», що проводився у рамках вшанування подвигу учасників Революції Гідності й увічнення  пам’яті Героїв Небесної Сотні. Ініціювали таку важливу зустріч студенти І курсу факультету економіки і права та доцент кафедри права Сердюк Наталія Аркадіївна.

У круглому столі взяли участь представники Асоціації українських правників, а саме Костицький Василь Васильович, Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників», доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, Заслужений юрист України та Марченко Микола Валерійович, асистент кафедри конституційного права юридичного факультету Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, керівник студентської організації, Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників».

Також почесними гостями на заході були: Ярошенко Михайло Олексійович, кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри права, Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Пархоменко Сергій Анатолійович, директор центру зовнішньополітичних відносин Opad, мережа Вільні Люди, Нарымбаев Ермек, один из лидеров оппозиции Республики Казахстан та Савчук Костянтин Олександрович, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник відділу міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, доцент кафедри права Київського національного лінгвістичного університету та викладачі кафедри права, зокрема: Гаращенко Людмила Петрівна, Мацегорін Олександр Ілліч, Шумак Ігор Олексійович, Бугера Олена Іванівна.

Відкрила Круглий стіл Сердюк Н.А. хвилиною вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та надала вступне слово декану факультету економіки і права Романенко Ользі Олександрівни. Студенти І, ІІ курсів та магістри нарівні з провідними науковцями, обговорювали питання щодо дотримання міжнародно-правових стандартів захисту прав внутрішньо переміщених осіб в Україні; перетину лінії розмежування внутрішньо переміщених осіб; соціального забезпечення гідних умов життя, державної підтримки працевлаштування внутрішньо переміщених осіб; правового та соціального забезпечення внутрішньо переміщених пенсіонерів, осіб з обмеженими можливостями; забезпечення права внутрішньо переміщених осіб на освіту та медичну допомогу і психічну адаптацію; забезпечення дитячих будинків сімейного типу, які перемістилися з тимчасово окупованих територій та району проведення АТО; ухилення від військової служби військовозобов’язаних у час АТО.

Узагальнюючи зазначені на круглому столі проблемні питання, В. В. Костицький розкрив проблеми забезпечення конституційних прав і свобод внутрішньо переміщених осіб державними органами у різних сферах суспільного життя.

Загалом конференція була досить цікавою і змістовною та допомогла якнайкраще розкрити проблеми забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб усіх категорій.