Лекція Василя Васильовича Костицького

На сьогодні розвиток освіченої молодої нації є головною метою держави, особливо у період українсько-російської війни. Тисячі небайдужих українців докладають максимальних зусиль задля інформування суспільства у різних сферах життя. Тож гість Київського національного лінгвістичного університету став одним з небагатьох, хто зацікавлений у процвітанні діяльності молоді у інформаційній та правовій сферах.

На виконання Указу Президента України від 21 лютого 2017 р. № 43/2017 «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017–2020 роки», розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 р. № 109-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік» та листа Міністерства освіти і науки України від 22.03.2018 р. № 101 «Щодо виконання Указу Президента України і розпорядження Кабінету Міністрів України» кафедрою права факультету економіки і права було запрошено Василя Васильовича Костицького доктора юридичних наук, професора, професора кафедри теорії права і держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Академіка Національної академії правових наук України, Заслуженого юриста України, який прочитав лекцію на тему: “Інформаційна війна, як складова гібридної війни: політико-правова характеристика”.

Василь Васильович розкрив поняття і види війни, охарактеризував причини і види агресії, надав історико-правовий аналіз початку і закінчення війни, а також теоретико-правові особливості взаємовідносин між воюючими державами. В ході лекції було виявлено сучасні проблеми ведення гібридної війни в світі і зокрема в Україні, розкрито етапи ведення сучасної інформаційної війни, роль ЗМІ у такому виді протистояння та ролі правового виховання і культури сучасного суспільства. Особливої уваги було приділено національній безпеці сучасного суспільства, яка сприятиме реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік.

Студенти факультету економіки і права були у захваті від інформації, якою поділився з ними Василь Васильович. Активне обговорення поданої теми продовжувалося й після закінчення лекції. Деякі слухачі поділилися з нами своїми враженнями.

«У цю п’ятницю до нашого факультету завітав Костицький В. В. зі своєю лекцію з інформаційного права. Особисто мені лекція дуже сподобалась, адже вона була змістовною та  дуже чітко визначила основні ознаки та характеристики інформаційної українсько-російської війни. Сподіваюсь, що Василь Васильович частіше навідуватиметься до нашого ВНЗ з подібною інформацією»

Місько Дар’я

«Було цікаво і корисно дізнатися більше про таке явище, як “гібридна війна” саме в інформаційному просторі. У наш час існує великий розрив між поколіннями щодо інформаційної обізнаності та способами впливу на людей. Василь Васильович надав багато пояснень й уточнень у цій сфері, що є, безумовно, корисним у той час коли на кожну дію є протидія»

Панченко Олег