Консолідація суспільства в умовах загострення російської агресії

28 листопада 2018 р. відбулася Зустріч: ” Консолідація суспільства в умовах загострення російської агресії” – це пропозиція прагматичного консервативного політичного порядку денного для України, заснованого на перешочерговому значенні безпекової політики.

У своєму виступі Віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила: «Сьогоднішня ситуація є небезпечнішою, ніж у 2014 році. Тому що в 2014 році, коли нас штовхнули до прірви, ми всі розуміли, хто є конкретним ворогом, і ми об`єдналися для того, щоби дати відсіч. Сьогодні найбільший ризик полягає в тому, що можемо втратити пильність у внутрішніх чварах і популізмі, забувши п    ро спільного ворога».

Працювали у трьох секціях, поділених відповідно до головних сфер російського втручання: міжнародно-безпековій, інформаційно-гуманітарній та громадській.

У міжнародно-безпековій сфері виступили Андрій Левус – голова підкомітету з питань державної безпеки Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони, Ганна Гопко – голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах.

В інформаційно-гуманітарній сфері напрацювання представили Сергій Висоцький – заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики та Віталій Портніков – український публіцист, письменник і журналіст.

Від громадської сфери, діяльність представили Кузан Сергій – заступник керівника ГО «Вільні Люди», Борис Потапенко – голова «Ради українських державницьких організацій світу».

Учасники заходу взяли участь у дискусії та виступили із пропозиціями серед яких: Сердюк Наталія, заступник декана факультету економіки і права Київського національного лінгвістичного університету, Глава Київської міської організації «Асоціація українських правників»

Модератор: Сергій Квіт, професор Києво-Могилянської академії.

У підсумку зустрічі була прийнята резолюція:

«Ми експерти, науковці, громадські активісти, політики, урядовці та парламентарі вважаємо, що правовий режим воєнного стану має бути спрямований на виконання наступних завдань:

1) Розширення санкцій проти Росії, зокрема: розробка, ухвалення та імплементація законів про реальне обмеження діяльності російського бізнесу, та заморожування активів, які належать державі-агресору та її резидентам.

2) Терміновий розгляд українським парламентом пакету законопроектів спрямованих на реформування сектору безпеки та оборони, необхідних для практичної інтеграції України до НАТО

3) Вжиття конкретних заходів для забезпечення енергетичної безпеки та незалежності.

4) Припинення діяльності засобів прокремлівської пропаганди в Україні.

5) Запровадження кримінальної відповідальності за заперечення факту російської агресії.

Зважаючи на вищевикладене, закликаємо усі державницькі сили, які підтримують боротьбу проти російської агресії, долучитися до створення та роботи громадської ініціативи “Мережа протидії російській агресії”»0504030201