Лекція Василя Васильовича Костицького

На сьогодні розвиток освіченої молодої нації є головною метою держави, особливо у період українсько-російської війни. Тисячі небайдужих українців докладають максимальних зусиль задля інформування суспільства у різних сферах життя. Тож гість Київського національного лінгвістичного університету став одним з небагатьох, хто зацікавлений у процвітанні діяльності молоді у інформаційній та правовій сферах.

На виконання Указу Президента України від 21 лютого 2017 р. № 43/2017 «Про Концепцію вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2017–2020 роки», розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 р. № 109-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік» та листа Міністерства освіти і науки України від 22.03.2018 р. № 101 «Щодо виконання Указу Президента України і розпорядження Кабінету Міністрів України» кафедрою права факультету економіки і права було запрошено Василя Васильовича Костицького доктора юридичних наук, професора, професора кафедри теорії права і держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Академіка Національної академії правових наук України, Заслуженого юриста України, який прочитав лекцію на тему: “Інформаційна війна, як складова гібридної війни: політико-правова характеристика”.

Василь Васильович розкрив поняття і види війни, охарактеризував причини і види агресії, надав історико-правовий аналіз початку і закінчення війни, а також теоретико-правові особливості взаємовідносин між воюючими державами. В ході лекції було виявлено сучасні проблеми ведення гібридної війни в світі і зокрема в Україні, розкрито етапи ведення сучасної інформаційної війни, роль ЗМІ у такому виді протистояння та ролі правового виховання і культури сучасного суспільства. Особливої уваги було приділено національній безпеці сучасного суспільства, яка сприятиме реалізації Концепції вдосконалення інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2018 рік.

Студенти факультету економіки і права були у захваті від інформації, якою поділився з ними Василь Васильович. Активне обговорення поданої теми продовжувалося й після закінчення лекції. Деякі слухачі поділилися з нами своїми враженнями.

 

«У цю п’ятницю до нашого факультету завітав Костицький В. В. зі своєю лекцію з інформаційного права. Особисто мені лекція дуже сподобалась, адже вона була змістовною та  дуже чітко визначила основні ознаки та характеристики інформаційної українсько-російської війни. Сподіваюсь, що Василь Васильович частіше навідуватиметься до нашого ВНЗ з подібною інформацією»

Місько Дар’я

«Було цікаво і корисно дізнатися більше про таке явище, як “гібридна війна” саме в інформаційному просторі. У наш час існує великий розрив між поколіннями щодо інформаційної обізнаності та способами впливу на людей. Василь Васильович надав багато пояснень й уточнень у цій сфері, що є, безумовно, корисним у той час коли на кожну дію є протидія»

Панченко Олег

«Василь Васильович Костицький простими словами розкрив глобальні проблеми, дав змогу розширити кругозір та наштовхнув на подальші роздуми над темою гібридної війни. Мене вразив хронологічний розподіл етапів антиукраїнської інформаційної війни, який сягає часів Радянського Союзу. Напевно жоден з нас не замислювався до цього часовими масштабами агресивної політики Російської держави. Дякуючи Василю Васильовичу, кожен з нас поглянув на військовий конфлікт зовсім з іншого боку»

Кравчук Наталія

«Костицький Василь Васильович надзвичайно вразив мене своїй виступом. Він чітко доніс весь обсяг інформації з наведенням життєвих ситуацій із власного досвіду»

Гербеда Анастасія

«Лекція була дуже цікавою та інформативною, дякуємо Василю Васильовичу за наданий матеріал. Сподіваюсь, що у нашому університеті ще будуть проводитися подібні заходи»

Лебединець Валерій

Костиц_кий_лекцiя Костиц_кий_лекцiя1 Костиц_кий_лекцiя2 Костиц_кий_лекцiя3 Костиц_кий_лекцiя4 Костиц_кий_лекцiя5 Костиц_кий_лекцiя6